Wydział Psychologii

Szkolenie ABC autyzmu dla studentów psychologii

W dniu 5 grudnia 2023 roku odbył się w naszym Wydziale pierwszy moduł szkolenia nt. ABC autyzmu dla studentów specjalności Psychologia wspomagania rozwoju. Szkolenie poprowadziła dr Magdalena Markowska, absolwentka naszego Wydziału, doktor nauk społecznych, psycholożka, seksuolożka (in spec.) i podyplomowa psycholożka kliniczna. Jest współzałożycielką i prezeską Fundacji Instytut Da Vinci oraz Niepublicznego Przedszkola Akademia Kota Leonarda, w którym opracował autorską metodę edukacyjno-terapeutyczną do pracy z dziećmi w spektrum autyzmu opisaną w rozprawie doktorskiej „Metoda edukacyjno-terapeutyczna SPRING w pracy z dziećmi z autyzmem na etapie przedszkolnym. Opis, realizacja, efekty”. Utworzyła Centrum Diagnozy i Terapii Koliber, w którym wraz z zespołem specjalistów zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju oraz wsparciem osób dorosłych. Od 10 lat zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą, i na ich rzecz. Współpracuje z gabinetami ginekologicznymi w zakresie wsparcia psychologicznego pacjentek. Pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Bardzo dziękujemy Pani Doktor za wzbogacenie kompetencji zawodowych naszych studentów.